Отворена тренировка с Ивет Лалова и Watch GT 2

Huawei и най-бързата българка Ивет Лалова бяха домакини на отворена тренировка и дискусия за спорта и здравословния начин на живот. Ивет сподели своя личен опит как с удоволствие и дисциплина можем да бъдем винаги във форма и да покоряваме личните си върхове. Тренировката беше и своеобразна демонстрация на новият Watch GT 2, който следи 15 активности на открито и закрито, качеството на съня, наблюдава пулса 24 часа в денонощието и алармира при нетипични пикове и спадове.

„Бягането на 200 метра освен физическа подготовка изисква дисциплина на ума и голяма доза стратегия. След 150-я метър мускулите ти остават без кислород и трябва да си ги приучил да се хранят с млечна киселина. Усещането е като да си се блъснал в стена, но трябва да продължиш. Това се тренира, както във физически, така и в психически аспект.“ Запитана за вечерите преди важен старт, Ивет сподели; „Ключово е да не мислиш за него. Започнеш ли да мислиш, нивото ти на стрес веднага скача, и отделяният от това адреналин по това време влошава формата ти. Една от любимите ми функции в Watch GT 2 е измерването на нивото на стрес. Тя е от голяма полза и за спортистите, не само за бизнесмените, които трябва също да се тренират да управляват стреса си в здравословни граници.“

Гостите на тренировката задаваха много въпроси за връзката между хранителния режим, тренировките и победите, както и за препоръчителния режим при умерена физическа активност. Противно на очакванията, Ивет сподели, че всеки ден яде приготвена от самата нея паста, както и че в повечето случаи домашно приготвената храна е за препоръчване, защото контролираш какво съдържа и влагаш личното си отношение към храната и грижата за тялото си.

Най-много от разнообразните въпроси бяха свързани със зараждането и поддържането на вдъхновението, мотивацията и успеха през годините. „Вдъхновението може да има много лица, може да е един тренировъчен екип в гардероба на баща ми, както беше в моето детство. Покоряването на върховете отново и отново обаче изисква постоянство, тренировка на ума и емоциите, каквото всъщност са нашумелите мотивационни тренировки. Всички падаме, и аз не съм изключение. След серия от 20 спринта с минимална почивка винаги се питаш защо го правиш, защо си причиняваш всичко това. Най-важното е да не се откажеш и за това помага да имаш искрения, твой собствен отговор на въпроса защо. И разбира се, любовта и подкрепата – на най-близките, както и на феновете. Тя никога не престава да ми дава сили и съм безкрайно благодарна за нея.“

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *