10 потребителски тенденции за 2015 г. според Ericsson
Наскоро беше публикуван традиционният доклад на Ericsson ConsumerLab за най-горещите потребителски тенденции за 2015 г. и след това.
В доклада „10 горещи потребителските тенденции за 2015 г. и след това“ на фокус са собствениците на смартфони на възраст от 15 до 69 г. в Йоханесбург, Лондон, Мексико Сити, Ню Йорк, Москва, Сан Франциско, Сао Пауло, Шанхай, Сидни и Токио, които статистически отразяват възгледите на 85 милиона редовни интернет потребители.
Ето и 10-те горещи потребителски тенденции за 2015 г. и след това:
– Стрийминг бъдеще: 2015 г. ще бъде историческа, тъй като на седмична база повече хора ще гледат онлайн видео, отколкото телевизионни предавания.
– Полезни домове: Потребителите показват голям интерес към сензори за дома, които ги предупреждават за проблеми с тока и водата, или когато членовете на семейството им се връщат или излизат.
– Mind sharing: Очаква се появата на нови начини за комуникация чрез мобилните устройства
– Смарт граждани: Потребителите смятат, че карти за трафика, приложения за изчисляване на консумираната енергия, апликации за проверка на качеството на водата в реално време и др. ще бъдат основна тенденция до 2020 г.
– Икономика на споделянето: Половината от всички собственици на смартфони са отворени към идеята да отдават под наем свободните си стаи, лични домакински уреди и екипировка за свободното време, тъй като е удобно и спестява пари.
– Електронен портфейл: 48% от собствениците на смартфони биха предпочели да използват телефона си, за да плащат за стоки и услуги. 80 на сто смятат, че смартфонът ще замести портфейла изцяло до 2020 г.
– Моята информация: Собствениците на смартфони не виждат смисъл от това да правят всичките си действия публични. 47% от собствениците на смартфони биха искали да могат да плащат по електронен път без автоматичен трансфер на лични данни. 56 % от собствениците на смартфони биха искали цялата интернет комуникация да бъде криптирана.
– По-дълъг живот: Приложения за джогинг, за измерване на пулса или количествата на консумираната храна, според потребителите, помагат за удължаване на живота ни до две години при прилагане.
– Домашни роботи: Потребителите приветстват идеята за домашни роботи, които могат да им помагат в ежедневните задължения. 64 % също вярват, че това ще бъде стандарт в домакинствата до 2020 г.
– Децата свързват всичко: Децата ще продължат да определят търсенето на интернет, където физическият свят е свързан, както екраните на техните устройства.