Български гейм разработчик внедрява в проекта си Google Cardboard функционалност
Както наскоро писахме, интересът към решението за виртуална реалност на Google Cardboard придобива все по-голяма популярност, основно поради ниската си цена. Интересното е че технологията изпозлва е възприета и от български гейм разработчик.
Гейм студиото Уафyy е start-up компания, изграденa от млад екип профeсионалисти, водени от идеята да добавят стойност към стандартните мобилни игри и да превърнат забавлението в ефективен способ за обучение. Уафyy разработва 3D детска мобилна социална мултиплейър платформа (MMO) с образователен характер.
През настоящата година компанията цели внедряване в проекта си на технологичната иновация на Google за виртуална реалност за мобилни устройства. Това прави Уафуу разработчик на първата за България и на международно равнище 3D детска образователна VR и ММО платформа.
Платформата на Уафуу е от ново поколение и помага на децата да се забавляват и научават нови неща, като без прекалено фокусиране, интуитивно откриват различни решения чрез нови игрови ситуации, прилагайки знанията и творчески подход при вземането на различни решения в отделните етапи. Проектът таргетира деца на възраст 6-11 години и е разработен с помощта на „Материка” – школа за Образование и Сугестопедия. Мултиплейърът съчетава развлекателни и образователни елементи в едно, доказвайки че мобилните игри са не само начин за забавление и губене на време на малчуганите, но и нов ефективен подход на обучение. Идеята е, още от ранна възраст, децата да развият логическата си мисъл и аналитични способности, в случая – като общуват помежду си, при това в напълно защитена и безопасна среда.
Платформата се разработва за мобилни устройства (Android, iOS, Windows Phone за българския и световния пазар.) Още преди стартиране на проекта са направени много на брой и различни проучвания с цел разработване на мобилна платформа с висок коефициент на полезност и съобразена с нуждите на пазара, която да забавлява децата, а родителите да използват в обучението им.
Пилотното мобилно заглавие от поредицата образователни игри е Math Burger – мобилна игра с 3D графики, която дава базова основа за събиране на единични и десетични числа. Налична в Google Play и Apple App Store, играта предизвика голям интерес в медиите и социалните мрежи не само в България, което e много положителен индикатор за проекта като цяло и необходимостта от подобни инициативи в този сегмент на гейм индустрията.
Факт е и втората мини игра на детския 3D образователен свят – музикалната Tap-Tap Dance, която тренира чувството за ритъм и бързите рефлекси на играчите.
В платформата предстои да бъдат пуснати нови игри с чуждоезиков режим, за по-интуитивно усвояване на чужди езици, както и такива с възпитателен и образователен характер относно хранителните навици и опазването на околната среда.
https://www.youtube.com/watch?v=E1SLSP2ijNs&feature=youtu.be
Pingback: Българската игра Tap-Tap Dance с нова визия и версия – TodayTech