CES: TP-Link представя Wi-Fi рутер с Powerline
TP-Link обяви на Consumer Electronic Show 2017 нова линия Deco – Wi-Fi системи за дома, които помагат при нарастващия брой на свързани устройства. Най-новите продукти на TP-Link от гамата мрежовото оборудване и смарт аксесоари са изложени на щанд #30526 в Южна зала 3 на Конгресния център на Лас Вегас.
Двете устройства от серията Deco са:
– Рутерът Deco M5, който използва най-новата mesh Wi-Fi технология, за оптимална безжична свързаност във всяка стая и точка на дома
– Рутерът Deco M5 Plus с вграден Powerline, който е първата по рода си система Wi-Fi Whole-Home, която включва едновременно Wi-Fi и Powerline технологии в малко по размери устройство
Освен серията TP-Link Deco и богатата гама от аксесоари за дома, TP-Link пуска на пазара и Gigabit Wireless MU-MIMO рутера AC2300 и разширителя на сигнала с MU-MIMO технология RE650.
– Рутерът Wireless Gigabit с MU-MIMO AC2300 поддържа гледането на филми в 4K и гейминг сесии благодарение на второто поколение Wi-Fi IEEE 802.11ac (Wave 2 Wi-Fi) технология, която позволява на рутера да комуникира с няколко устройства едновременно и да оптимизира връзката за всяко от тях. В допълнение, позволява и приоритизирането на игрите и филмите или разпределението на честотна лента за най-използваните устройства.
– Wi-Fi усилвателят на сигнала RE650 AC2600 разширява Wi-Fi сигнала в цялото жилище и елиминира мъртвите зони и прекъсванията. RE650 е съвместим с всеки Wi-Fi рутер, точка за достъп или модем, и е подходящ за разширяване на Wi-Fi покритието и подобряване на производителността на устройствата навсякъде в дома.
TP-Link показва и новата серия смартфони Neffos, X1, с двата модела X1 и X1 Max, които бяха обявени миналата есен.