VIVACOM в партньорство с Империя Онлайн
VIVACOM обяви партньорството си с българската компания за разработка и разпространение на компютърни и мобилни игри „Империя Онлайн”. Като част от това ново взаимодействие, от месец януари стратегическата онлайн игра Seasons of War вече е част от собствения хъб за приложения на телекома – VIVA Apps.
Играта представлява походова стратегия в условията и традициите на Средновековието, а целта е играчът в ролята на Губернатор да развива владението си с помощта на земеделие и търговия, но и, разбира се, чрез сурови битки и завоевания на чужди имперски градове. Играта е безплатна, а за най-запалените геймъри, които искат да се сдобият с повече диаманти за бързо развитие на стратегията си, могат да купуват такива (на стойност до 25 лева) директно през мобилната апликация, като разходите ще бъдат добавяни към месечната им сметка.
VIVA Apps e безплатен хъб за приложения, който е предварително инсталиран на всяко мобилно устройство, закупено от VIVACOM. Хъбът събира на едно място над 300 игри и апликации.
„Империя Онлайн“ е българска IT компания, успешно развиваща дейност вече над 10 години. Средновековните й заглавия са основен продукт от портфолиото й за онлайн и мобилни игри, привличайки фенове на интернет съревнованията не само от България, но и от други над 150 страни. Стотици хиляди активни играчи в денонощие се състезават помежду си в реално време, потапяйки се в атмосферата на суровото Средновековие.