Nord 2 5G залага на чипсет Dimensity 1200 и 50MP камера
Вчера OnePlus представи наследника на първия си модел в средния клас Nord – Nord 2 5G. Устройството представлява доста добро попълнение в средния клас като включва някои флагмански параметри. За начало той има Fluid AMOLED екран с диагонал 6.43 инча, честота на опресняване до 90Hz, защитно покритие Gorilla Glass 5 и вграден скенер на отпечатъци. Селфи камерата е в отвор и включва 32MP сензор. Това е и най-големият сензор използван в предна камера от компанията.
В основата на устройството е чипсетът Dimensity 1200, а освен него има още 6/8/12GB RAM и 128/256GB памет за файлове. Батерията е двуклетъчна и с капацитет от 4500 mAh, като се поддържа технология за бързо зареждане при 65W.
Интерес представлява основната камера, която е тройна и включва 50MP сензор Sony IMX766 с бленда f/1.88 и система за оптично стабилизиране на изображението. Това е същия сензор използван в ултраширокоъгълната камера на OnePlus 9 Pro. Освен това има 8MP сензор с ултраширокоъгълен обектив със зрително поле 127 градуса и монохромен сензор. Благодарение на чипсета има AI технология за засичане на 22 сцени и оптимизиране на изображението. Освен това е налична подобна технология и при снимане на видео.
Сред останалите параметри откриваме още и наличието на Wi-Fi 6 безжична свързаност и Android 11 с Oxygen OS 11.3. Дизайнът на модела включва стъклено покритие на гърба със защита Gorilla Glass 5, като ще е наличен в сив, зелен и син цвят. Рамката е пластмасова, но със специална обработка за по-голяма издръжливост. Вътрешната конструкция е от алуминиева сплав.
Цената на базовия вариант е 399 евро, а продажбите започват от 28 юли.
От компанията припомнят, че оригиналният Nord е най-продаваният им модел в Европа. С новото поколение на устройството се цели въвеждането на някои флагмански характеристики в средния клас. Освен това беше засегната и темата със сливането с Oppo, като OnePlus става независим бранд част от Oppo, ще следва досегашния си подход за най-добро потребителско изживяване. Очаква се всичко това да доведе до по-добра софтуерна поддръжка и достъп до повече ресурси.