Ето как снима камерата на Huawei P50 Pocket

Наскоро имахме възможност да изпробваме най-новия смартфон на Huawei, който е достъпен у нас. Става дума за сгъваемия Huawei P50 Pocket, а ревюто ни на модела можете да си припомните тук. Устройството впечатлява с дизайна и производителността си, но освен това има и доста способна камера. Отличителното тук е, че основната камера може да се използва лесно и за селфи снимки поради естеството на телефона и наличието на малък външен екран, който се използва за визьор.

Да си припомним конфигурацията:

  • 40MP True-Chroma, f/1.8
  • 13MP, f/2.2, ултраширокоъгълен обектив
  • 32MP Ultra Spectrum, f/1.8
  • UV сензор

По подразбиране главният сензор използва технология за сливане на четири пиксела в един за кадри с резолюция 10MP. Това се прави с цел постигането на по-висока светлочувствителност, като пак се запазват високи нива на детайлите. Постига се много добро пресъздаване на цветовете с ниски нива на шум при оптимални светлинни условия. Камерата постига и добър динамичен обхват.

Когато има по-малко околна светлина е препоръчително да заложите на нощния режим, който е достъпен директно в основния екран на приложението за камерата. Това е традиционно силна черта на Huawei, като се използва технология за сливане на няколко кадъра в един за постигане на повече детайли и по-висока яркост. Разбира се тук има по-високи нива на шум.

Телефонът има и две нива на зуум чрез кроп, тъй като липсва телефото оптика, 2-кратен и 5-кратен. Резултатите при оптимални условия и тук са добри, особено при 2-кратния зуум.

Благодарение на добавения UV сензор, P50 Pocket може да заснема и флуоресцентна светлина. Доста ефектно, като за целта трябва да се снима на тъмно. Такива са някои растения, животни, специални обекти, като банкноти и т.н.

13-мегапикселовият сензор е с ултраширокоъгълен обектив със зрително поле 120 градуса, като се използва и за макро снимки от разстояние 2.5 сантиметра. С този мултифункционален сензор + обектив се постигат обширни кадри и то с прилично качество, макар и сензорът да не е с много голяма резолюция.

Същото може да се каже и за макро кадрите. В макро режима, който се активира автоматично чрез разпознаване на съответните условия, можете да снимате в детайлност обекти отблизо, включително насекоми, растения, но и за каквото друго се сетите.

Телефонът има и специализиран сензор, с който в затворено състояние може да анализира дали сте наложили равномерно слънцезащитния си крем.

Приложението за камерата ни е добре познато от актуалните модели на компанията с новата версия на графичния интерфейс EMUI 12. То ще е познато и на тези от вас, които използват и малко по-стари модели. В основния изглед имате достъп до основните използвани режими, Бленда, Нощен, Портрет, Снимка, Видео и Pro. В раздел още ще откриете още Забавено движение, Панорама, Черно-бяло, AR обектив, Забързано движение, Стикери, Документи, Двоен изглед, Висока резолюция, Създател на история, Бърза снимка и Флуоресцентна светлина.

Наличен е още бърз достъп за активиране/деактивиране на режима за разпознаване на сцени с изкуствен интелект. Така се прилагат оптималните настройки в зависимост от обекта/сцената. Това включва животни, синьо небе, растения, залез/изгрев, сняг и т.н. Има и опция за движеща се снимка – снимки под формата на кратко видео. Има и опция за директно добавяне на филтри с избор от множество предложения, които виждате в реално време.

Що се отнася до снимането на видео, телефонът предлага запис до резолюция 4K при 60 кадъра в секунда. Резултатът е добър, като системата за стабилизация, макар и не оптична, върши доста добра работа в премахване на нежеланите движения. Освен това разбира се можете да снимате в 1080p. Сред интересните режими тук са за забавено и забързано движение, добавяне на филтри и опции за разкрасяване.

Отвъд камерата

Huawei P50 Pocke включва голям сгъваем екран с диагонал 6.9 инча, резолюция 1188 х 2790 пиксела и честота на опресняване до 120 херца. Моделът разчита на чипсет Snapdragon 888 4G, който е комбиниран с 8GB RAM и 256GB памет за файлове. Освен това има и батерия с капацитет 4000 mAh с бързо зареждане до 40 вата.

Сред опциите за свързване са 4G LTE, Wi-Fi 6 (2,4GHz/5GHz), Bluetooth v5.2, USB Type-C и NFC. В Софтуерно отношение е заложено на Android 11 с EMUI 12, без услугите и приложенията на Google, като се разчита на магазина за приложения AppGallery.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *