Ревю: Redmi Watch 5

Тази година Xiaomi разшири портфолиото си с продукти с марката Redmi. Става дума разбира се не само за смартфоните, но и за IoT устройства. В това отношение при нас достигна Redmi Watch 5, а в настоящото ревю ще ви запознаем с неговите възможности.

Този модел е доста интересен по отношение на ключовите черти, които бихте очаквали за такъв ти продукти. Става дума за наличието на голям и качествен екран, редица здравни и тренировъчни функционалности, както и изключително издръжлива батерия.

Приятен дизайн

Часовникът се отличава с наистина изискан дизайн, включващ корпус от алуминиева сплав. Към това идва и стоманена коронка, която е приятен акцент и се използва за по-лесно взаимодействие с интерфейса.

Освен бутона има също така отвори за микрофони и високоговорителя. В долната част на корпуса са поставени сензорите и пинове за зареждане. Смяната на каишката е улеснена чрез новия механизъм с едно натискане на бутон.

Redmi Watch 5 се предлага в сребрист и черен варианти, като часовникът е с дебелина 11.3 мм и тегло 33.5 гр. без каишката. Добавена е сертификация за водоустойчивост 5ATM и в комплекта има магнитно зарядно.

Ефективен екран

Този модел се отличава с доста голям и правоъгълен 2.5D AMOLED екран, който е с диагонал 2.07 инча и гъстота на пикселите 324 ppi. Рамките около него са изключително тънки, 2 мм, което предоставя отлична площ и съотношение екран-корпус 82%.

Дисплеят е с яркост до 600 нита (HBM), което му дава възможност да предложи отчетлива картина дори при силна околна светлина. Има и между 5 и 60 херца честота на опресняване за по-плавно визуално съдържание, което е възможно чрез използване на LTPS технология.

За високо ниво на персонализиране има избор измежду над 200 циферблата, включително някои много стилни и свежи попълнения. Към някои от тях има елементи с възможност за допълнителна настройка. Има и опция за Always-on display, която обаче води до намаляване на издръжливостта на батерията.

Основни възможности

Софтуерната система е HyperOS и включва възможности за уиджети с комбинация от данни от няколко функционалности на един екран. Сред вградените способности са управление на камерата на телефона, откриване на телефона, запис на звук, фенерче, компас, таймер, и т.н.

Иначе голяма част от настройките са налични през приложението Mi Fitness, където също можете да разглеждате и детайли свързани с тренировките и отчетени здравни показатели.

Сред възможностите на часовника са и тези за провеждане на разговори през свързания смартфон. Заслужава си да отбележим, че са налични два микрофона, като се постигна ефект на шумопотискане при разговори. Освен това се ограничава шумът от вятър. Така можете да провеждате сравнително качествени разговори.

Наличен е подобрен вибрационен мотор за по-осезаеми ефекти в това отношение.

Часовникът разполага подобрен AFE чип за отчитане на пулса и други здравни показатели. Сред тях са нива на кислород в кръвта, стрес и качество на съня.

Вграденият GNSS чип позволява и точното проследяване на тренировки на открито, а като цяло моделът може да проследява над 150 вида тренировки. Добавени са също така вградени курсове за тичане. Има още упражнения за дишане и оценка на основните показатели при тренировки.

Издръжлива батерия

Завършваме с един критичен елемент, а именно батерията. По данни на компанията с един заряд можете да разчитате на до 24 дни при нормална работа. Тази издръжливост разбира се е по-ограничена ако заложите на AoD. Зареждането става чрез включеното в комплекта магнитно зарядно, като за жалост липсва опция за безжично зареждане.

Заключение

Redmi Watch 5 е с цена 220 лв., което го поставя в средния клас при базовите смарт часовници. За тази стойност той предлага изключително издръжлива батерия, голям и качествен екран, изискан дизайн, базови функционалности за проследяване на здравни параметри и повече опции за тренировки.

One thought on “Ревю: Redmi Watch 5

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *