Фродо и Гандалф ще се завърнат в Lord of the Rings: The Hunt for Gollum

Героите от Средната земя се завръщат във „Властелинът на пръстените: Ловът на Голъм“ (Lord of the Rings: The Hunt for Gollum). Актьорът Иън Маккелън, който изигра ролята на Гандалф във филмите „Властелинът на пръстените“ на Питър Джаксън, разкри, че както Гандалф, така и Фродо ще се завърнат в Средната земя на големия екран.

Маккелън разкри новината на 17 август по време на фен събитието „For the Love of Fantasy“ в Лондон. „Ще ви разкрия две тайни за кастинга“, каза Маккелън. „Във филма има герой на име Фродо, във филма има герой на име Фродо и във филма има герой на име Гандалф. Освен това, устните ми са запечатани.“

Премиерата на „The Hunt for Gollum“ е насрочена за 17 декември 2027 г. Режисьор на филма ще бъде Анди Съркис, който изигра ролята на Голъм във филмите на Джаксън за Средната земя. Джаксън ще бъде продуцент, а сценарият ще бъде написан от Фран Уолш, Филипа Бойънс, Фиби Гиттинс и Арти Папагеоргиу. Warner Bros. също ще продуцира филма под егидата на New Line Cinema.

Screen Rant съобщава, че „Ловът на Голъм“ ще се развива преди Фродо да напусне Графството във „Властелинът на пръстените: Задругата на пръстена“. Филмът ще проследява Голъм, докато той е преследван от Гандалф, Арагорн и Саурон.

Появата на Фродо и Гандалф е голяма новина за феновете на филмите „Властелинът на пръстените“. Макар Маккелън да не е потвърдил, че той и Илайджа Ууд ще играят Гандалф и Фродо във филма, Серкис ще повтори ролята си на Голъм в проекта. Логично е, че и Маккелън, и Ууд ще се присъединят.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *