Intel в основата на инициатива за борба с онлайн тормоза

Intel, Vox Media, Re/code и Born This Way Foundation се събират, за да създадат съвместно Hack Harassment (#hackharassment), нова, базирана на сътрудничество, инициатива, за да се борят с онлайн тормоза и да предоставят по-безопасни и по-толерантни онлайн изживявания.

Инициативата ще насърчи сътрудничество в технологичната индустрия и отвъд нея чрез използване на силата на иновациите за борба с онлайн тормоза.

За да разберат в допълнителна дълбочина отношението на технологичната индустрия към проблема с онлайн тормоза, Intel, Vox Media, Re/code и Born This Way Foundation наскоро проведоха представително проучване сред технологични професионалисти, живеещи в САЩ. Значимите изводи включват:

– 84% от технологичните професионалисти вярват, че има риск в реалния живот и емоционално отражение за човека, който е бил тормозен онлайн – най-често вреда върху репутацията на жертвата (75 процента) и потенциална опасност да се повлияе към себенараняване (66 процента).
– Повече от 6 от 10 технологични професионалисти мислят, че технологичната индустрия не прави достатъчно, за да предотврати онлайн тормоза.
– Над 8 от 10 технологични професионалисти са съгласни, че технологичната индустрия трябва да направи повече, за да предотвратява онлайн тормоза.
– Повече от 80% от технологичните специалисти се съгласяват, че предприемането на действия за предотвратяване на онлайн тормоза може да бъде ефективно.
– По отношение на възможните методи и решения, 75 процента от технологичните професионалисти вярват, че един универсален кодекс на поведение ще помогне в противодействието на тормоза, 51 процента вярват, че блокирането на IP адресите на индивиди, за които се знае, че тормозят онлайн, би било много ефективно, а 47 процента смятат, че изграждането на повече инструменти в сайтовете ще позволи на потребителите да блокират, или докладват съдържание, би било много ефективно.

Intel, Vox Media, Re/code и Born This Way Foundation обявиха, че като първа стъпка те планират да бъдат домакини на поредица хакатони чрез Hack Harassment по-късно тази година.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *