Ето какво предлага новият смартфон Xiaomi Civi

Xiaomi има нова серия смартфони, Xiaomi Civi, която замества линията CC. Традиционно тази серия е насочена за Китай, но се надяваме да видим новото попълнение Xiaomi Civi и в нашия регион. В случая телефонът използва чипсет Snapdragon 778G, който се произвежда по 6-нанометров процес и има графичен процесор Adreno 642L и X53 5G модем. Охлаждането се осъществява от слоеве графен. Относно паметта, има 8/12GB RAM и 128/256GB за файлове.

Екранът е с 6.55-инчов извит OLED панел. Той е с резолюция Full HD+, честота на опресняване 120 херца, поддържа HDR10+ и Dolby Vision и има пикова яркост 950 нита. Задната камера включва 64MP сензор с размер на пикселите 0.7 микрона (1.4 микрона при сливане) и бленда f/1.8, като липсва оптична система за стабилизация на системата. Към това са добавени 8MP сензор с ултраширокоъгълен обектив и 2MP за макро кадри. За селфита се разчита на 32MP сензор.

Civi има батерия, която е с капацитет 4500 mAh и може да се зарежда бързо с мощност до 55 вата. Звуковата система включва стерео високоговорители с технологията Dolby Atmos. Дизайнът на модела включва матирано стъклено покритие на гърба, а конструкцията е с дебелина малко под 7 милиметра и тегло 166 грама.

Xiaomi Civi ще е достъпен в Китай с цени от 345 евро за базовия вариант, а доставките започват от 30 септември.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *