Google и Алекс Купър обявиха дългосрочно партньорство
Google обяви ново дългосрочно партньорство с Unwell – медийната компания на Алекс Купър, създател и водещ на популярния подкаст Call Her Daddy. Сътрудничеството надгражда появата на Купър на събитието Made by Google през август, където тя представи функцията Camera Coach за смартфоните Pixel 10.
В рамките на партньорството екипът на Unwell ще използва цялата екосистема на Google за своите оперативни и творчески нужди. Съдържанието на компанията ще се снима, редактира и публикува с помощта на Pixel телефони, а съвместната работа ще се осъществява чрез Google Workspace. Устройства като Pixel Watch и Pixel Buds ще подпомагат екипа с гласов контрол, качествен звук и достъп до инструменти като Gemini, чрез които могат да генерират идеи за сценарии, да транскрибират интервюта или да записват бележки в движение. Всички мобилни процеси ще бъдат базирани на Android.
Google ще си партнира и с новосъздадената Unwell Creative Agency по различни събития, кампании и проекти. Първият резултат от съвместната работа вече е факт – рекламно видео за Google Pixel 10 и T-Satellite от T-Mobile, създадено с участието на Купър. Очаква се още съдържание да бъде представено през уикенда по време на събитието Unwell Vegas.
Като създател на съдържание в YouTube, Алекс Купър и нейната компания ще си сътрудничат с Google и по нови инициативи, насочени към развитието на креативното предприемачество в дигиталната среда.
Според Google партньорството има за цел да демонстрира как екосистемата от продукти на компанията – от Pixel и Gemini до Workspace – може да подпомогне следващото поколение творци и предприемачи.