Класиката Red Alert 2 вече може да се играе директно в браузъра

Една от най-обичаните стратегически игри на всички времена — Command & Conquer: Red Alert 2 — официално „възкръсна“ в браузъра. Проектът Chrono Divide позволява играта от 2000 г. да се стартира в Chrome, Edge, Safari, а разработчиците предупреждават, че Firefox не предлага оптимално представяне. Заглавието работи дори в мобилни браузъри.

Red Alert 2 е известна както със своята динамична RTS формула, така и с легендарните клипове „толкова лоши, че са добри“. Сега играчите могат да се върнат към нея без инсталации, само с един линк.

Какво поддържа Chrono Divide

  • Кросплатформен мултиплейър върху всички оригинални карти
  • Поддръжка на модове
  • Удобно стартиране през браузър

Важно е да се отбележи, че единичната кампания все още не е завършена — работата по нея продължава.

„Проектът започна като експеримент — доказателство, че напълно функционална RTS игра може да работи в браузър,“ обясняват авторите. „Сега целта е пълно функционално съвпадение с оригиналния ‘vanilla’ енджин на Red Alert 2.“

Как да играете

Потребителите трябва да импортират оригиналните файлове на играта, като проектът предлага лесно добавяне чрез линк към Internet Archive. След това играта стартира директно в браузъра.

За тези, които не искат да се впускат в битки, остава и друг чаровен вариант — да си припомнят емблематичните, изпълнени с култов хумор клипове.

Red Alert 2 продължава да живее — този път направо в новия уеб свят.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *