LG най-вероятно ще използва OLED дисплеи при V30

Много вероятно е LG да премине от LCD към OLED екрани за следващия си смартфон флагман – V30, това сочи информация на The Korea Herald, цитирана от Circuit Breaker. Промяната ще включва най-вероятно и G7, предполагаемият наследник на G6. OLED технологията позволява по дълбок черен цвят и по-изпъкващи цветове спрямо LCD.

Засега от големите производители единствено Samsung използва OLED технология, но според слуховете един от следващите iPhone модели на Apple също ще мине към OLED. Google използва OLED в произвеждания от HTC Pixel.

LG V серията смартфони е насочена към по-специфична група потребители и дори не бяха пуснати официално у нас. Устройствата позволяват разнообразни инструменти за създаване на съдържание и по-детайлен контрол върху настройките на камерата и др. Използването на OLED технология може да помогне за разграничаването на двата смартфон флагмана – V30 и G6, който използва някои от характерните способности на V20. Очакванията са V30 да се появи през септември.

За производството на OLED екрани, LG Electronics ще се обърне към филиала си LG Display.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *