Honor X40 GT залага на Snapdragon 888 и 50MP камера
Honor представи два нови смартфона в Китай, X40 GT и Play 6C, като първият от тях е доста по-интересен и ще се спрем именно на него.
Моделът залага на IPS екран с диагонал 6.81 инча, резолюция Full HD+, честота на опресняване до 144 херца и 16-мегапикселова селфи камера в отвор. За висока производителност е заложено на мощния, но вече поостарял флагмански чип Snapdragon 888, който е комбиниран с 8/12GB LPDDR5 RAM и 256GB UFS 3.1 памет за файлове.
За охлаждане е използвана система от 8 слоя и охлаждаща тръба, като това помага за намаляване на температурата на повърхността с до 1 градус по Целзий. Моделът има батерия с капацитет 4800 mAh и поддържа бързо зареждане с мощност до 66 вата.
Основната камера е тройна и включва 50MP главен сензор, 2MP за макро снимки и 2MP за боке ефекти. В софтуерно отношение е използвана Android 12 с Magic UI 6.1. Моделът ще се предлага в сребрист, черен и специален състезателен вариант в черен цвят със зелени акценти. Цените са от около 290 долара в Китай.