Ревю: Ulefone Note 17 Pro

В настоящото ревю ще ви запознаем отблизо с един от най-новите смартфони на китайския производител Ulefone. Става дума за Ulefone Note 17 Pro, а това е и първото устройство от компанията, което достига до нас.

Телефонът е интересно попълнение в средния клас, като има някои отличителни черти. Сред тях са изисканият дизайн и голям екран. Използван е и добър за този клас чипсет и има голямо количество памет.

Дизайн

Ulefone Note 17 Pro е с доста изискан дизайн с двойни извивки на гърба и екрана. Секцията с основната камера е под формата на два ринга в елипсовиден отсек. Покритието е матирано, без отблясъци и не се задържат отпечатъци.

Хардуерните бутони са отдясно на корпуса, а в долната част има USB Type-C порт, отвор за високоговорител и слот за карти. В горната част има IR предавател. В случая бройката, с която разполагах беше в оранжев цвят, но има още опции в бял и черен. Налична е защита против изпръскване с вода. В комплект с модела идват бързо зарядно и кейс.

Като цяло оставам с добри впечатления от качеството на изработка и дизайна. Моделът е доста голям и не е от най-леките, но пък пасва добре в ръката и има обширна екранна площ.

Основни характеристики:

Дисплей: 6.78“ AMOLED (2400 x 1080), 120Hz, Gorilla Glass 5
Чипсет: MediaTek Helio G99
Памет: 12GB LPDDR4X RAM, 256GB UFS 2.2 за съхранение
Основна камера: 108MP f/1.89 бленда; 5MP макро
Предна камера: 32MP
Свързаност: 4G LTE, Wi-Fi n, Bluetooth 5.2, USB Type-C, NFC, IR
ОС: Android 13
Батерия: 5050 mAh, 33W
Размери: 163.8 x 74.2 x 9 мм, 197.8 гр.

Екран, хардуер и батерия

Екранът е извит двустранно и с тънки рамки отдолу и отгоре. Той е 6.78″ AMOLED с честота на опресняване до 120Hz, резолюция Full HD+ и яркост до 500 нита, като е заложено на защитно покритие Gorilla Glass 5. Наличен е вграден под екрана скенер на отпечатъци, а селфи камерата е в отвор в горната част.

Дисплеят е доста голям, но и качествен, имайки предвид ценовото позициониране. Той е достатъчно ярък за почти всякакви условия, а картината е отчетлива и с наситени цветове. Добавен е режим за нощна светлина, ограничаващ нивата на синята светлина и съответно умората на очите. Поради наличието на AMOLED панел е налична и функционалност за Always-On Display.

Телефонът използва сравнително скромния чипсет MediaTek Helio G99, който е произведен по 6-нанометров процес. Заложено е на много системна памет, 12GB LPDDR4X RAM, както и адекватно количество сторидж, 256GB UFS 2.2, без да има слот за памет карта. Производителността е очаквана за позиционирането му, като телефонът се справя добре с всичко от ежедневието без накъсвания.

Към това има и батерия, като тя е с капацитет 5050 mAh и осигурява заряд за над ден работа, като всичко тук варира в зависимост от начина на употреба. Според компанията с един заряд телефонът предлага до 9 часа видео плейбек. Има и технология за бързо зареждане до максимална мощност 33 вата с включения в комплекта адаптер. По данни на Ulefone, батерията ще запази капацитет от 80% дори след 800 цикъла на зареждане.

Този модел няма 5G свързаност, която най-вероятно не е и необходима за повечето потребители. Има слот за две Nano SIM карти, 4G, Wi-Fi n, NFC безжична свързаност, инфрачервен предавател за дистанционно управление и високоговорител. В софтуерно отношение е използвана почти чиста версия на Android 13, което спомага за гладката работа на интерфейса.

Камери

Тук решението е с двойна основна камера, като за приятна изненада от компанията са решили да не добавят сензор с ултраширокоъгълен обектив, които обичайно в този клас са с ниска резолюция и са на практика излишни.

Заложено е на 108MP сензор Samsung ISOCELL HM2 с бленда f/1.89 и обектив от 6 елемента. По подразбиране се използва технология за сливане на 9 пиксела в 1 за 12MP кадри, но има и опция за снимане в пълна резолюция. Има още 5MP макро камера, които е по-специализиран за детайлни кадри на обекти заснети от непосредствена близост.

При оптимални околни условия се получава приемливо качество макар и резултатите да не са впечатляващи. Забелязват се липса на детайли, както и загуба на детайли, като ситуацията се влошава с намаляване на светлината. Има и нощен режим, като тук при някои условия също се получават някои приемливи кадри.

Заснемането на видео е в резолюция до 2K като очаквано няма технология за стабилизация. За селфита има 32MP сензор, който се справя добре, а освен това е налична и опция за боке ефекти и разкрасяване. Тази камера се използва и за отключване чрез лицево разпознаване.

Заключение

Ulefone Note 17 Pro е наличен за поръчка през международния сайт на компанията като с включена доставка идва на цена от около 350 долара, което грубо приближава 700 лв. Така устройството се позиционира в сравнително високия сегмент на средния клас.

Сред силните му черти са изисканият дизайн, голям и качествен екран, както и солидна за класа производителност. Камерата понякога може да постигне приемливи кадри, но основно при оптимални условия. Налични са също голямо количество памет, а батерията е стандартна за класа, както и бързото зареждане до 33 вата.

One thought on “Ревю: Ulefone Note 17 Pro

  • април 2, 2024 at 9:54 am
    Permalink

    Чукара 🙂

    Reply

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *