Sony съкращава значителна част от екипа на Bungie, засегнати са разработчиците на Destiny и Marathon

Sony Interactive Entertainment (SIE) официално потвърди, че предприема мащабно преструктуриране в Bungie. Новината беше съобщена чрез вътрешно писмо до служителите, подписано от главния изпълнителен директор на Studio Business Group Хермен Хулст.

В писмото се посочва, че решението е взето след месеци на анализ на дългосрочната стратегия на Bungie, приоритетите при разработката на игри, необходимите ресурси и ролята на студиото в портфолиото на PlayStation Studios. Според Sony са били разгледани различни възможности, преди да бъде взето решението за намаляване на персонала.

Най-сериозно засегнат е екипът, работещ по Destiny, като по-голямата част от разработчиците му напускат компанията. Съкращения има и сред част от служителите, ангажирани с Marathon, както и в подразделения на Sony Interactive Entertainment, които осигуряват оперативна подкрепа за Bungie.

След края на Destiny 2 студиото променя приоритетите си

От Sony отбелязват, че промените идват след публикуването на последното съдържание за модела live-service на Destiny 2. Компанията определя изминалото десетилетие като изключително успешно за поредицата и подчертава, че франчайзът е оставил траен отпечатък както сред играчите, така и в гейм индустрията.

Според Хулст всички служители, допринесли за развитието на Destiny, могат да се гордеят с постигнатото през годините.

Marathon остава част от стратегията на PlayStation

Въпреки преструктурирането Sony потвърждава, че Marathon продължава да бъде важна част от портфолиото на PlayStation Studios. Компанията заявява, че ще продължи да инвестира в проекта и да подкрепя оставащия екип, който работи върху следващите сезони на играта, както и върху бъдещи нови проекти.

От SIE не разкриват подробности за следващите заглавия на Bungie, но посочват, че виждат потенциал в бъдещите разработки на студиото.

Подкрепа за засегнатите служители

Sony съобщава, че непосредственият приоритет е подпомагането на засегнатите служители по време на преходния период. Компанията ще предостави програми за подкрепа и, когато е възможно, ще търси възможности за пренасочването им към други екипи в рамките на Sony Interactive Entertainment и глобалната мрежа от PlayStation Studios.

В края на писмото Хермен Хулст благодари на всички засегнати служители за техния принос към Bungie, Sony Interactive Entertainment и гейм индустрията, като признава, че новината е трудна както за напускащите, така и за оставащите в компанията.

Контекст

Bungie стана част от Sony Interactive Entertainment през 2022 г. при сделка на стойност 3,6 млрд. долара. През последните години студиото премина през няколко етапа на преструктуриране, като настоящите съкращения са поредната сериозна реорганизация след промяната в стратегията около Destiny и развитието на Marathon.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *